آخرین اخبار
کد مطلب: 168575
رئيس اداره امور اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري
اصناف بازوي اقتصادي کشور
تاریخ انتشار : 1396/10/23
نمایش : 209
رئيس اداره امور اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري گفت: اصناف به عنوان بازوي اقتصادي کشور هستند که در توليد ملي تاثير گذارند.
رحمت الله صفري رئيس اداره امور اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛   با اشاره به اينکه ظرفيتي که اصناف بعنوان بخش خصوصي و محور اقتصاد مقاومتي دارد تصريح کرد: مشکلاتي که اين قشر از جمله قيمت گذاري در کالا و خدمات هزينه هاي بازرسي و نحوه گروه بندي کالا و رکود با انها روبه روهستند ،  بايد نگاه روسا و فعالان به اتحاديه ها و اتاق هاي اصناف نسبت به مسائل در شرايط کنوني تغيير يابد .

صفري با اذعان بر اينکه  با به روز کردن توانمندي ها در ديدگاه فرد از غافله خدمت رساني  نبايد عقب ماند بيان داشت: اين مسئله امکان ندارد به جز از طريق فراهم کردن آموزش هاي عمومي و تخصصي در واحدهاي زير مجموعه .

وي با بيان اينکه  اصناف به عنوان بازوي اقتصادي کشور هستند  که در شرايط توليد ملي تاثير گذارند عنوان کرد: در همين راستا لازم است  متوليان سطح معلومات و ديدگاه هاي افراد را با علوم روز در بخش اصناف  آشنا کنند.

صفري خاطر نشان کرد: اتحاديه هاي صنفي بايد به سمتي حرکت کنند تا کسب و کار با سود بيشتر و هزينه کمتر و در نتيجه  خدمات رساني مطلوب تر صورت گيرد .

وي تاکيد کرد:  با گرفتن مشورت از متخصصان و کارشناسان بايد بتوانيم رقابت را حفظ کنيم .

صفري يادآور شد: دوره هاي آموزشي مي توانند در بهبود آگاهي و عملکرد متصديان واحدهاي صنفي موثر باشد .

آموزش بايد در جامعه و به ويژه حوزه اصناف نهادينه شود

ريس اداره امور اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختياري  گفت : اتحاديه هاي صنفي بايد طوري سياستگذاري کنند که سطح دانش صاحبان واحدهاي صنفي را افزايش دهند.

صفري اظهار کرد: توسعه آموزه هاي عمومي و تخصصي اصناف بايد در جهت بهبود عرضه و تقاضا و رونق کسب و کار صورت پذيرد، بطوري که بتوانيم با رونق کسب و کار موجب افزايش اشتغال  و نيروي کار  شده و به حقوق مصرف کنندگان ، توليد کنندگان و توزيع کنندگان نيز  توجه جدي کرد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن